Magnus Lužkov pani kirja ellujäämise kiirtesti.
Ellujäämise kiirtest ehk aspekt, mis hoiab meid vaesuse nõiaringis kinni
Eesti majanduses on valdkondi, kus me oleme juba aastaid suutnud astuda kaks trepiastet korraga. Näiteks nagu erameditsiin, sõjatööstus või IT. Turunduse ja selle juhtimise aabits on meil aga juba mõnda aega tagurpidi käes olnud. Illustreerigu seda kasvõi fakt, et meil on siiamaani ettevõtteid, kus turundusjuhi isiklik tulemustasu sõltub tema võimest turunduseelarvet planeeritust vähem kulutada. Ma ei süüdista kedagi, sellel on oma ajaloolised põhjused. Perspektiivis ei tohi turundusjuht jääda finantsosakonna assistendiks. Tal on kaks tähtsat vastutust: müügiedendus ja brändi ehitamine. Esimesega annab ta potentsiaalsetele klientidele kiireid ajutisi motiive kohese ostu sooritamiseks. See on otsene kulu, mis peab väljenduma müügitulemuste kasvus. Teisega loob ta pikaajalisi põhjuseid oma brändi eelistamiseks ning konkurentsieelise, mida on pea võimatu kopeerida. See on investeering, mis peab väljenduma brändi väärtuse kasvus.
Me saame sellest nõiaringist välja, kui me tahame. See eeldab, et kõik huvitatud osapooled teadvustavad brändi väärtuse kasvust tekkivat tulu ja suunavad oma lähiaastate energia ning vahendid just sinna. Pole raske märgata, et see tasub ära, nähes kuidas bränditeadlikud skandinaavlased oma pankade, telekomide või toidubrändide abil meie pisikesest tiigist sadu miljoneid kasumit välja tõmbavad.
Turundusjuht ei tohiks ennast tunda ülalpeetavana. See on tähtis ja väärikas amet, millega saab ehitada suurimat väärtust, mis ettevõttel on. Brändi omanik ei tohiks ennast tunda sponsori, vaid investorina ning agentuur peaks ennast määratlema investeerimispangana, kes seda investeeringut disaini ja kommunikatsiooni kaudu teha aitab.
Saad aru, mida ma mõtlen? Kui vastasid küsimusele jaatavalt, siis on meil kõigil elulootust.
http://arileht.delfi.ee/