30.05.2022

Tutvu esinejatega! Euroopa Disainifestivali konverents 2022 ‘‘BEYOND DESIGN‘‘ toimub laupäeval, 18. juunil Kultuurikatlas

Euroopa Disainifestivali Konverents 2022 “Beyond Design” käsitleb disaini tuleviku ja suundade põhiküsimusi, mis on seotud disaineri ameti ja kohustustega, praktiliste töötubade, arutelude ning sektoriüleste tulevikuvisioonide kaudu. Euroopa Disainifestivali konverents 2022 ‘‘BEYOND DESIGN‘‘ toimub laupäeval, 18. juunil Kultuurikatlas kell 9:30-17:00.

Osalemistasu: 120 eur. Osta pilet siit!

Erinevate arutelude ja juhtumiuuringute abil püüab konverents leida vastuseid näiteks järgmistele küsimustele: 

  • Kuidas kujundada meie kõigi jaoks paremat tulevikku?
  • Kuidas hoida kontrolli all olukordi, mida me veel ei tea?
  • Kas täna esile kerkivad probleemid loovad homse disaini jaoks uued tähendused ja võimalused?
  • Mida tähendab tegelikult digitaalne innovatsioon ja kuidas see meid inimestena muudab?
  • Kuidas luua jätkusuutlikkust jätkusuutlikul viisil?
  • Kuidas näha jätkusuutlikkuses mitte üksnes piirangut, vaid olulist väljakutset, mis annab meile innovatsiooniks uusi võimalusi?
  • Kummale poole barrikaadi peaks disainer jääma?
  • Kas loome-eetika ümbermõtestamine on alus uuele tähendusele?

Neile küsimustele püütakse vastuseid leida kolme suuna kaudu:

1. DISAIN JA VALITSEMINE. Innovatsioon viib meid tulevikku ja tulevik muudab meid innovatiivseks. Kuidas valitseda olukordi, mis esinevad tulevikus ja mida me pole kunagi varem kogenud? Kuidas arvestada ettenägematute sündmuste ja ebaselgusega? Kuidas mõista inimeste ja nende valitsuste vahelise suhte tulevikku?

2. DISAIN JA VASTUPANU. Meie maailm kasutab mitmeid mugavaid ja jätkusuutmatuid mudeleid – sotsiaalseid, ökoloogilisi, majanduslikke. Kuidas hetkeseisule ‘‘kinnas heita‘‘ ja mitte piirduda üksnes senise süsteemi lõhkumisega, vaid kujundada järgmine lahendus?

3. DISAIN JA RAHU. Luua maailm, kus saab elada tähendusrikka meelerahuga – see on disaini vanim eesmärk.

  • ESINEJAD:

Oleme kutsunud konverentsile esinejad, kelle tegevus esitab väljakutse meie harjumuspärastele mõtetele ja tunnetele disainist, tuleviku jätkusuutlikkusest ning isegi elust üldiselt.

  • Isabelle Dahlborg Lidström on Stockholmi konsultatsioonifirma Grow partner, disainijuht ja loovjuht. Tal on üle 28 aasta pikkune kogemus rahvusvahelisest disainitegevusest New Yorgis, Kopenhaagenis ja Stockholmis. Pärast bakalaureusekraadi saamist kommunikatsioonidisaini erialal ja pakendidisaini täiendkoolituse läbimist asutas Isabelle innovatsioonipõhise konsultatsioonifirma Pond, millele järgnesid No Picnic Packaging ja NINE.Isabelle on armastanud alati kasutada äritegevuses väljakutsete lahendamiseks disaini – nii innovatiivsel kui ka esteetilisel viisil. Kasutades struktuurset ja graafilist disaini, materjale ja funktsioone koos põhjalike teadmistega äri ja valdkonna kitsaskohtadest, püüab ta leida igale probleemile kõige sobivama lahenduse. Isabelle on osalenud mitmete konkursside žüriides: Eurobest, Dieline, Pentawards, LIA, Kolla, Guldägget, Core 77, IF Award.
isabelle
Isabelle Dahlborg Lidström
  • Ariel Guersenzvaig on disaini- ja tehnoloogiaeetik ning Barcelona Disaini- ja Insenerikooli ELISAVA disainiprofessor. Tema peamised uurimisvaldkonnad on ühelt poolt tehisintelligentsuse eetiline mõju ühiskonnale ja teiselt poolt professionaalse disainitegevuse eetika. Tema teaduslikke töid on avaldatud mitmetes toimetatud õppeteostes ja ajakirjades, nagu näiteks ACM Interactions, AI&Society, Journal of Design Research ning IEEE Technology and Society Magazine.Tema sulest on ilmunud raamat “The Goods of Design: Professional Ethics for Designers” (Rowman & Littlefield, 2021), mis sai mõjukalt ajakirjalt Choice Magazine väga kõrge hinnangu. Tal on doktorikraad disainiteoorias Southamptoni ülikoolist (Ühendkuningriik) ja magistrikraad eetikas Birminghami ülikoolist (Ühendkuningriik). Enne täiskohaga akadeemilisele tööle siirdumist töötas ta disainivaldkonnas üle 20 aasta.
ariel guersenzvaig 1 1 huge
Ariel Guersenzvaig
  • Kaidi-Kerli Kärner on Eesti Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi digiühiskonna strateegia nõunik. Disainikonverentsil annab ta ülevaate Eesti avalike digiteenuste jalajäljest.Digitaliseerimine on oluline osa meie elust ja Eesti avaliku sektori edulugu. Seetõttu on oluline, et ka meie digitaalne elu oleks jätkusuutlik ning tuleviku digitaalsete lahenduste osas valikuid tehes peaksime me käituma võimalikult keskkonnasäästlikult.Digitaalne keskkonnasäästlikkus on üks Eesti digiühiskonna arengukava 2030 (riikliku digistrateegia) keskseid teemasid. Selles dokumendis on märgitud, et eesmärk on jätkusuutlikkuse kasv, kuid praegusel hetkel puuduvad meil teadmised jooksvast olukorrast ning seetõttu on keeruline paika panna, millest alustada (s.t. kus probleem on kõige teravam). Me peame välja selgitama, kus on digiriigi keskkonnamõju kõige suurem, ning kaardistama võimalused selle mõju vähendamiseks. 2022. aasta kevadel läbi viidud analüüs võimaldab kaardistada Eesti avaliku sektori digitoodete (serverid, tööjaamad, tööprotsessid jt) keskkonnamõju ja otsida võimalikke lahendusi.
kaidi kerli karner large
Kaidi-Kerli Kärner. Foto: Jake Farra

Konverents toimub füüsilise üritusena, mis võimaldab ka mõningaid kombineeritud tegevusi. Konverents salvestatakse ja seda saab hiljem järgi vaadata.  Konverentsi modereerib Martin Vesiman (Ruum 414), teemaplokkide moderaatorid on: Pärtel Vurma (Velvet), Dan Mikkin ja Frederico Duarte.

Toimetas: Kärt Tomp, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt