10 parimat tehisintellektil põhinevat graafilise disaini tööriista
Tehisintellekti kasutatakse graafilises disainis loomingulise töövoo lihtsustamiseks. Tehisintellektil põhinevad disainitarkvarad on arvutiprogrammid, mis kasutavad masinõpet, et säästa kasutaja aega, anda inspiratsiooni või teha töö sinu eest lihtsalt ära. Toome artiklis välja kümme tehisintellektil põhinevad graafilise disaini tarkvara, mis aitavad mõne minutiga saavutada professionaalse tulemuse.
Graafiline disain on turunduse oluline osa, kuid see võib olla ka ressursimahukas. Piktocharti küsitlus, milles osales üle 1000 ärikorralduse spetsialisti, näitas, et 55% vastajatest kasutab graafilist disaini selleks, et oma sihtrühmaga paremini suhelda. Teisest küljest ütles 67% ettevõtetest, kes ei kasuta graafilist disaini, et nad teeksid seda, kui see oleks lihtsam ja kuluefektiivsem.
Õnneks muudab tehisintellekt (AI) digitaalse turunduse sektorit kiiresti. Tegelikult on ettevõtted juba kasutanud tehisintellekti tööriistu oma protsesside optimeerimiseks ja eesmärkide kiiremaks saavutamiseks. Samamoodi õpib tehisintellekt kiiresti kujundama ja loovaid ülesandeid täitma, muutes disainerite elu lihtsamaks.
AI-tarkvara aitab disainile läheneda lähtuvalt andmetest ja analüüsida klientide eelistusi. Masinõpe aitab vähendada käsitööd ja võimaldab inimestel keskenduda suuremale pildile.
Loe, millised on need kümme tehisintellektil põhinevat graafilise disaini tarkvara, mis aitavad mõne minutiga saavutada professionaalse tulemuse.
Adobe Sensei
Adobe Sensei kasutab tehisintellekti ja masinõpet loomevarade täiustamiseks, äritegevuse kiirendamiseks ja turundusteadmiste süvendamiseks. Adobe tutvustas rakendust 2016. aastal, et ettevõtted saaksid kiiremini ja nutikamalt töötada. See aitab disaineritel keskenduda olulisematele asjadele, nagu ideede genereerimine, loometegevus ja klientidega suhtlemine.
Adobe Sensei muudab pildid leitavaks ja võimaldab luua kvaliteetset graafikat, mis kohandub automaatselt ekraani suuruse ja eraldusvõimega. Lisaks tööprotsesside sujuvamaks muutmisele aitab Adobe Sensei sul teha paremaid turundusotsuseid. Selle tegevustulemuslikkuse prognoosimisfunktsioon ennustab tulevast efektiivsust ja aitab optimeerida kampaaniastrateegiaid.
Uizard
Uizard sai alguse masinõppe uurimisprojektina 2017. aastal. Tänaseks on tehisintellektil töötaval prototüüpimise tööriistal üle 400 000 kasutaja, kes igal nädalal loovad enam kui 8000 projekti. Selle eesmärk on demokratiseerida disaini, aidates nii disaineritel kui ka mittedisaineritel luua digitaalseid tooteid, millega nende sihtrühm saab interaktiivselt suhelda.
Uizardiga saad mõne sekundiga luua professionaalselt kujundatud veebilehti, töölaualiideseid ning veebi- ja mobiilirakendusi. See teisendab skännitud käsitsi joonistatud visandid automaatselt prototüübiks ja rakendab need kasutaja projektile. Lisaks võimaldavad Uizardi eelloodud kujundusmallid ja lohistamisfunktsioon kujundusi kiiresti redigeerida.
Designs.ai
Designs.ai on veebipõhine disainitarkvara, mis muudab disaini kõigile kättesaadavaks. See aitab sul luua turundusmaterjale vähem kui kahe minutiga, isegi kui sul pole disainitausta. Lisaks säästavad selle nutikad tööriistad aega, mis kulub ideede mõtlemiseks.
Designs.ai abil saad luua logosid, graafikat, videoid, makette ja kõnesid. Võimalik on valida enam kui 20 000 malli ja 10 000 ikooni hulgast. Platvorm kasutab tehisintellekti ka tuhandete disainivariatsioonide ja miljonite disainivarade loomiseks. Saad luua logo ja kujundusmalli sisestades vaid oma brändi informatsiooni ja eelistused.
Fronty
Fronty on tehisintellektil põhinev tööriist, mis loob kasutaja üleslaaditud piltide põhjal lähtekoodid. See võimaldab veebilehti uut moodi luua. AI graafilise disaini tööriistal on üle kahe aastakümne pikkune kasutajakogemus ning praegu kasutatakse 11 tehnoloogiatoodet ja -teenust, sealhulgas on HTML5 ja Google Analytics.
Fronty genereerib mustandi põhjal HTML/CSS-koodi, lihtsalt lae üles pilt oma veebilehe kujundusest. AI tuvastab pildi erinevad elemendid ja genereerib seejärel automaatselt sellele vastava HTML/CSS-koodi. Samuti saad oma veebilehtede muutmiseks kasutada veebipõhist kasutajaliidese (UI) redaktorit. Fronty tunneb uhkust oma puhaste, kiirusele optimeeritud ja juurdepääsetavate koodide üle.
Khroma
Multidistsiplinaarne disainer George Hastings asus Khromat looma, kui mõistis, et pole ühtegi tööriista, mis võimaldaks tal värvikombinatsioone hõlpsalt sirvida ja võrrelda. Khroma on AI-põhine värvikombinatsiooni generaator, mis ammutab värve nii sinu enda värvivalikust kui ka tuhandete inimeste loodud värvipalettidest internetis.
Isikupärastatud värvikombinatsioonide nimekirja loomiseks tuleb kõigepealt Khroma veebisaidil valida 50 värvi. Saad neid vaadata üleminekutega, paletina, tüpograafia- ja pildivaates. Samuti saad avastada ja otsida uusi kombinatsioone ning oma kollektsiooni kokku panna. Lisaks saad enda valitud pildi üles laadida ja sellel olevaid värve testida.
AutoDraw
AutoDraw on veebipõhine AI-joonistustööriist. Selle lõid Google Creative Labi Dan Motzenbecker ja Kyle Phillips, et muuta joonistamine kõigile kättesaadavaks ja nauditavaks. See aitab kiiresti joonistada ja oma kunstiteoseid täiustada. AutoDraw teeb seda ühendades masinõppe ja erinevate kunstnike joonistused.
Kritselda midagi AutoDraw’s ning soovituste tööriist proovib seejärel ära arvata, mida sa joonistad. Seejärel pakub erinevate kunstnike ja disainerite loodud joonistussoovitusi, mis aitavad oma kunstiteost paremaks muuta. Saad oma töö PNG-failina alla laadida ja sotsiaalmeedias jagada.
Deep Art Effects
Deep Art Effects on tehisintellektil põhinev pilditöötlustööriist, mis muudab su disaini ühe klõpsuga kunstiteosteks. Sellel graafilise disaini tarkvaral on üle 120 kunstistiili, üle maailma enam kui 2 miljonit kasutajat, kes on kokku loonud rohkem kui 200 miljonit kunstiteost. Deep Art Effectsi koostööpartnerite hulka kuuluvad nt Samsung, Huawei ja Globus.
Deep Art Effects õpib erinevaid kunstistiile ja aitab sul oma pilte paremaks muuta. Võimalik on redigeerida kas ainult pildi tausta või esiplaani, luua oma kunstistiile, renderdada pilte mis tahes eraldusvõimega ja kujundada kasutades oma lemmikkunstnike stiile. Kasutades tarkvara rakendusliidest (API) on filtreid ja pilditehnoloogiat võimalik isegi oma rakendustesse integreerida.
Let’s Enhance
Let’s Enhance on pildikvaliteedi parandaja ja eraldusvõime suurendaja. See asutati 2017. aastal, sest kuigi paljud kaubamärgid soovivad maksimeerida kasutajate loodud sisu, siis selle sisu on enamasti pildistanud tavainimesed oma mobiiltelefoniga. Internetti üles laadides pildid tihendatakse ja jagatakse piksliteks.
Tänu Let’s Enhance’i tipptasemel pilditöötlusalgoritmile on pilte võimalik suurendada kuni 16 korda ilma nende kvaliteeti kahjustamata. Ühe klõpsuga saab pilte puhastada, logo suurust muuta ning toone ja värve kohandada. Seda kõike saab teha mis tahes veebiplatvormilt. See graafilistele disaineritele mõeldud AI-tööriist võimaldab korraga töödelda kuni 20 visuaali, mis kiirendab disainerite töövoogu.
remove.bg
Olenemata sellest, kas korraga on vaja töödelda 50 või 1000 pilti, saab vaid remove.bg lohistamisfunktsiooni kasutades automaatselt eemaldada iga foto tausta. See toimib isegi keerukate servadega, andes fotodele professionaalse välimuse. Rakendust kasutab üle 28 000 kliendi enam kui 200 riigis. remove.bg klientideks on ka AT&T Sportsnet, Canva ja Samsung.
Lisaks fotodelt tausta eemaldamisele võimaldab remove.bg fotosid mõne sekundiga töödelda, nii saab visuaale üliefektiivseid käigu pealt luua. Kujundusmallide abil saab isegi taustapilte asendada ja luua professionaalse välimusega tootefotosid. Tarkvara integreerub täielikult ka Photoshopiga, mis võib tööprotsessi kiirendada.
Sketch2Code
Microsofti Sketch2Code teisendab käsitsi joonistatud kujunduse HTML-i prototüübiks. Tehnoloogiahiiglane lõi selle rakenduse, et võimaldada brändidel ja arendajatel tehisintellekti maksimeerida. See oli lahendus aeganõudvale protsessile, mille käigus joonistatakse käsitsi sõrestik või rakenduse kujundus ja saadetakse see professionaalile, kes saab selle põhjal luua HTML-koodi.
Sketch2Code kasutab tehisintellekti disainimustrite tuvastamiseks, kirjaliku teksti dešifreerimiseks ja struktuuride mõistmiseks. Üles saab laadida enda kujunduse või valida mõne pildigaleriist. AI tuvastab pildil olevad elemendid ja muudab valitud töö koodibaasiks. Eelseadistusi on võimalik vastavalt enda vajadustele ka kohandada.
Autor: Liis Suuk, TULI