Kõik uudised

TULI uudiste TOP 10 aastal 2019

Eelmisel aastal olid Turundajate Liidu (TULI) uudistes populaarseimad just need uudised ja intervjuud.


1. ADC*Eesti Disainiauhinnad 2019 Grand prix võitis "Hakkame Liikuma!"kampaania foto

20. septembril 2019 kuulutati Noblessneri Valukojas välja ADC*Eesti Disainiauhinnad 2019 võitjad. Grand prix läks fotole, mille autor on Ken Oja, loovagentuur Optimist Creative, loovjuht Oliver Lomp ja kunstiline juht Bruno Palmik. 


2. Kõik on poliitika

Disainer Tajo Oja räägib agentuuride vastutusest. 


3. Kalev tuli üle 8 aasta välja uue emotsionaalse jõuluklipiga „Soojusega ehitud hetked“ 

Ajal, mil vähesed Eesti ettevõtted panustasid jõuluteemalistesse telereklaamidesse, tuli Kalev välja uue imagoklipiga „Soojusega ehitud hetked“, mis vajutas oma kujundi- ja helikeeles õigetele nuppudele jõule armastava eestlase hinges. Lähemalt rääkisid klipi valmimisloost Kalevi brändijuht Kati Cronenberg ja Optimist Creative’i loovjuht Siim Nikopensius.


4. Kuldmuna reklaamižürii esimees Rein Iida: Jah, see žürii erineb tavalisest Kuldmuna žüriist! 

Kuldmuna 2019 reklaamižürii esimees, Taevas Ogilvy juht Rein Iida tutvustas oma žürii liikmeid lähemalt ja selgitas, miks ta just need inimesed välja valis.


5. Erakondi teenindanud agentuurid distantseerivad end poliitilisest tulemusest  

Riigikogu 2019. aasta valimistel edu saavutanud erakondade agentuurid rääkisid, kuidas nad kampaaniatulemustega rahule jäid ja kas nad jätkaksid koostööd sama erakonnaga. „Agentuurid teevad valimiskampaaniaid, poliitikat teevad erakonnad,“ ütles Isamaa agentuur Salama. Sama väitis La Ecwador, kes töötas EKRE jaoks välja kampaania strateegia ja sõnumid. 


6. Tulemas on uus eestikeelne meelelahutuslik raadioprogramm Relax FM 

Northstar Media OÜ tuli turule raadiojaamaga Relax FM. 


7. TULI juht Maarit Mäeveer: Eesti agentuuride suurim probleem on müük  

Alates maikuust Turundajate Liitu vedav startupper Maarit Mäeveer väidab, et igaühest meist võib saada hea esineja ja oma ideede müüja. Mõnikord kulub selleks aga pisut pisaraid laval. TULI juhina on Maariti ambitsiooniks viia turundusvaldkond Eestis uuele tasemele ja tuua sektorisse rohkem raha. 


8. „Poemüüjast peaministriks“ ehk milliseid ameteid on Eesti turundajad ja loovinimesed varem pidanud 

Samal ajal kui meie siseministri solvangud Soome peaministri pihta jõudsid Financial Times'i esiküljele, uuris TULI, milliseid ameteid Eesti tippturundajad ja reklaamiloojad varasemalt pidanud on. Loe, kes turundusjuhtidest töötas kunagi Hansapanga majas öövalvurina, kes loovjuhtidest savikarjääris ekskavaatorijuhina ning kes agentuurijuhtidest müüs poes vorsti. 


9. Eesti üritusturundajaid pärjati esimest korda maailma tippkonkursil 

Eesti ettevõtted tõid esmakordselt ajaloos üle-euroopaliselt üritusturunduskonkursilt Best Event Award World kaks kulda ja ühe hõbeda.


10. Kristian Kirsfeldt: Riik on vahend, mitte eesmärk. Ja inimene on eesmärk, mitte vahend.  

Intervjuu Eesti ühe tugevaima ja enim auhinnatud disainibüroo Velvet disainijuhi Kristian Kirsfeldtiga, kes krooniti septembris 2019  ADC auhinnagalal Aasta Disaineriks.

Silja Oja, TULI
Liitu uudiskirjaga