Kõik uudised

Turundajate Liit seisab aktiivselt sektori ja ühiskonna eest

Turundajate Liidu (TULI) esindajad on viimastel nädalatel aktiivselt suhelnud ja kohtunud riigipoolsete otsustajatega, et aidata lahendada seoses koroonaviiruse levikuga turundussektorit tabanud kriisi (järsud käibelangused, tühistatud tellimused ja ärajäetud üritused) ning laiemalt kriisi kogu ühiskonnas.

Fotol: TULI tegevjuht Maarit Mäeveer. Pildistas: Erlend Štaub.

„TULI juhatus ja tegevtiim näevad iga päev vaeva, et seista valdkondade eest, mida esindame. Suur tänu TULI juhatusele, kes teeb tasuta seda tööd keerulisel ajal oma põhitöö kõrvalt, tihti ka hilistel õhtutundidel. Praegu on eriti hästi tunda, kui oluline on see, et juhatusse kuuluvad erinevate turundusvaldkondade esindajad, nii jõuavad kõik olulised teemad operatiivselt meie töölauale,“ ütles TULI tegevjuht Maarit Mäeveer.  

„Hetkel osaleme diskussioonis Rahanduskomisjoniga, Majanduskomisjoniga, Eesti Tööandjate Keskliiduga, Sotsiaalministeeriumiga, Majandusministeeriumiga, Rahandusministeeriumiga ja Peaministri bürooga. Samuti teeme koostööd teiste erialaliitudega turismi-, konverentsi- ja teenindussektorist. TULI juhatuse liige Ivo Kallasmaa veab TULI liikmete abiprojekti avaliku sektori suunas, juba oleme viinud esimesed abivajajad riigisektorist (näiteks TAI ja Perearstide Liit) turundusekspertidega kokku,“ lisas ta. 

„Praegu toimuvad TULI juhatuse koosolekud igapäevaselt. Liit võtab tõsiselt oma kohustust seista liikmete eest, kes on kaotamas või juba kaotanud suure osa oma käibest ja müügitulust,“ kinnitas Mäeveer. 

„Oluline on töökohtade kaitsmine, selleks oleme kaardistanud olukorra (sh sektori kogukäive ja töötajate arv) ning suunanud riigiinstantsidele vajalikku infot ning ettepanekuid. Selle tulemuseks on loodetavasti täpsemad, kiiremad ja asjakohasemad otsused, mis aitavad sektori ettevõtetel šokk üle elada. Hindame kõrgelt riigi valmisolekut suhtlusteks ja riigi abivalmidust. Oleme ka omalt poolt riigile oma teadmiste ja oskustega abiks, kus vaja. Juba 55 sektori ettevõtet on vabatahtlikult pakkunud abi kriisi lahendamisel. Kinnitan, et meie riik on väga huvitatud ettevõtjate aitamisest ja teeb meiega aktiivselt koostööd, et leida parimaid lahendusi," ütles TULI juhatuse liige, üritusturundusagentuuri Jolos tegevjuht Martin Rauam

Tänaseks on TULI-ga pannud seljad kokku Meediaettevõtete Liit, et ühiselt sektori huve esindada. 

Loe ka: Turundussektori ettevõtted valmis ulatama riigile abikäe võitluses koroonaviiruse vastu  

Turundajate Liit (TULI) ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. Liitu kuulub praegu 74 ettevõtet.

Silja Oja, TULI 

Liitu uudiskirjaga