10.09.2020

Kuldmuna 2021 toimub sügisel

Loovusfestival Kuldmuna kogub tuleval kevadel hoogu, et saabuda veel suuremana järgmise aasta sügisel. Turundusvaldkonna tegijatel on seega aega järgmise aasta suveni, et otsida välja oma parimad loovtööd.

Kuldmuna 2019 gala. Foto: Harry Tiits.

Kuldmuna korraldava Turundajate Liidu (TULI) tegevjuhi Liis Tippeli sõnul kaaluti otsust korraldada Kuldmuna konkurss kevade asemel sügisel väga põhjalikult. “Möödunud Kuldmuna konkursile esitati rekordiliselt töid ja tihe konkurents andis ka suuremat väärtust kõikidele võidu välja teeninud turundajatele. Sel aastal on ühiskonnas domineerinud koroonaviiruse temaatika ja see peegeldub kindlasti ka konkursil, kuid tahame näha võimalikult mitmekesist valikut ka kõikide teiste kampaaniate ja loometööde seast. Mida viljakam on turundusmaastik, seda rohkem on ka inspireerivaid, nutikaid ja kõrgetasemelisi töid,” lausus ta.

Lisaks konkursi uuele toimumisajale on muutumas ka konkurss ise. “Oleme juhatusega jälginud maailma tipptasemel reklaamikonkursse ja saanud häid ideid, kuidas Kuldmuna konkurssi ümber disainida, et hoida latti kõrgel ja käia ajaga kaasas. Vaatame üle žürii töö ja hindamispõhimõtted ning lisame uusi võistluskategooriaid,” kirjeldas Tippel.

2021. aasta konkursile saab järgmisel aastal esitada 2020. aasta veebruarist kuni 2021. aasta juunini valminud töid. Oodatud on agentuuride, aga ka kõikide teiste turundusvaldkonnas tegutsevate spetsialistide tööd.

2020. aasta konkurss saab väärika lõppakordi

Ülemaailmse epideemia tõttu kuulutati enamik Kuldmuna 2020 auhindade võitjaid virtuaalselt välja möödunud kevadel. Kõige kaalukamad auhinnad – Grand prix ja elutööpreemia – kuulutatakse välja ja antakse üle üsna pea, 18. septembril toimuval Eesti Disainiauhinnad 2020 galal.

Arvestades praeguseid turbulentseid aegu seoses COVID-19 puhangutega, toimub Eesti Disainiauhinnad 2020 auhindade üleandmine 18. septembril virtuaalgalana ajavahemikus 17:00–19:30 ning seda saab jälgida Eesti Disainiauhinnad Facebooki lehel või Eesti Disainikeskuse YouTube‘i kanalis.

Kui olukord võimaldab, on kõik huvilised oodatud 18. septembri õhtul Tallinnas aadressil Madara 5 asuvatesse Põhjala angaaridesse EDA 2020 ühisvaatamisele, kuhu toimub stuudiost ka otselülitus, sest BRUNO tootedisainiauhinnad on Disainiöö festivali raames plaanitud jagada kätte füüsiliselt.

Lisainfo: 
Liis Tippel
Turundajate Liit
Tegevjuht
+372 56212777

Kõik uudised